Pronájmy

KC Vozovna ve svých prostorách zrekonstruovaných v minimalistickém industriálním duchu nabízí několik prostorů k využití pro různé typy vašich akcí od kulturního programu přes konference nebo školení až po rodinné oslavy.

Prostory k pronájmu – sál, foyer (vstupní hala), kavárna

Vhodné typy akcí – koncerty, přednášky, konference, zasedání SVJ, workshopy, divadlo, školení, společenská setkání, oslavy či firemní večírky.

Na každý typ akce vám můžeme nabídnout vybavení (dále v sekci pronájem vybavení).

Kompletní fotografie všech prostor k pronájmu najdete zde.

SÁL

Sál je vhodný pro výstavy a vernisáže, koncerty, oslavy, diskuze, školení, malé konference, prezentace, divadlo, taneční představení, filmová promítání, a jiné uzavřené akce.

Celková plocha: 85 m2
Možnost rozdělení pohyblivou zástěnou na větší a menší část (menší prostor může posloužit jako šatna, nebo místnost pro přípravu). 

Kapacita sálu se odvíjí od uspořádání prostoru. Při divadelním sezení je kapacita hlediště max. 90 osob, pro větší pohodlí však doporučujeme max. 80 osob. 

Základní vybavení prostoru: 

 • Plastové stohovatelné židle 80 ks
 • Polštářky na sezení
 • Pokrytí vysokorychlostním wi-fi připojením
 • Elektrické zásuvky
 • Malá šatna / zázemí pro vystupující
 • Závěsný systém – po obvodu sálu lze umístit obrazy či prezentace

Osvětlení:

 • Prostor má díky oknům na obou stranách sálu, přístup denního světla. Lze však také téměř zatemnit.
 • Pevně umístěné zářivky v celém prostoru, výstavní bodová světla po obvodu
 • 4 reflektory Stairville LED PAR 36 (prostor sálu není vybaven divadelní rampou – pro umístění reflektorů jsou fixně vyhrazena pouze 3 místa ve stropě po stranách prostoru jeviště, čtvrtý reflektor je možné umístit na zem)

Další vybavení, které je možné si pronajmout, najdete níže.

FOYER (VSTUPNÍ HALA)

Prostor foyer je vhodný například pro debaty, menší společenské akce nebo dětské oslavy ale i třeba autorské čtení, malé koncerty nebo pub kvízy.  Je to příjemný vzdušný prostor s pozitivní atmosférou. Prostor zůstane přístupný veřejnosti i během vaší akce. 

Cena pronájmu foyer: 300 Kč / hod

Celková plocha: 52 m2  

Kapacita dle uspořádání max. zvládne účast 30 lidí na akce typu debata, čtení, nebo koncert.

Soukromé oslavy ve foyer pro víc než 15 osob jsou možné jenom v neděli. Možná maximální účast soukromých oslav ve foyer je 20 osob. Pro oslavy nad tento počet lidí doporučujeme pronájem sálu. Podmínkou pronájmu k oslavě je zajištění veškerých nápojů u Kafe Vozovna.

Funkční dominantou foyer jsou velké dřevěné schody, které se dají použít jako hlediště nebo pódium. 

Základní vybavení prostoru:

 • Závěsný systém – na bočních stěnách foyer – možnost využití na prezentace nebo výstavy
 • Pokrytí vysokorychlostním wi-fi připojením 
 • Hrací stůl s tramvajovou tématikou a hračky pro děti ve věku 3 – 5 let  

V prostoru foyer jsou umístěny objekty s tramvajovou tematikou (označník tramvajové zastávky, a řídící tramvajový pult). Tento mobiliář je součástí prostoru a nelze jej odstranit.

KAVÁRNA

Kavárna je vhodná pro malá posezení v kruhu přátel, známých a rodiny, oslavy, malá svatební posezení. Kavárna Vám umí připravit malý catering, pití a občerstvení na míru pro Vaši akci v dalších prostorách centra.

Velikost kavárny bez zahrádky (anglického dvorku před vchodem do budovy) je 40 m2. V rámci pronájmu je po dohodě možné v letních měsících využívat i tento prostor. Provozovatelce kavárny Veronice Voráčová se můžete ozvat na vozovnakafe@gmail.com nebo +420 607 708 448.

Pokud se rozhodnete využít pro zajištění občerstvení vaší akce jiného dodavatele, je podmínkou, aby se Kafé Vozovna podílela na cateringu dodáním veškerých nápojů. Důvodem je naše snaha podpořit kavárnu, která má svůj provoz soužitím s kulturním centrem často ztížen.

PRONÁJEM DALŠÍHO MOBILIÁŘE A TECHNIKY

 • Mobilní pódium systému Nivtec – 6 ks o rozměru 1x2m (možné složit na různé velikosti jeviště, nebo jako hlediště s elevací) … 500 – 800 Kč / akce / v závislosti od velikosti
 • Projektor Panasonic PT-RW330, plátno full HD … 200 Kč / akce
 • 3x mikrofon ruční … 200 Kč za 1 ks / akce
 • Stojany na mikrofony … zdarma k pronájmu mikrofonu
 • Mix pult Behringer XENYX 1202 … 200 Kč / akce
 • Potřebná kabeláž (zdarma k pronájmu další techniky, která vyžaduje kabeláž)
 • Notebook HP ProBook … 200 Kč / akce
 • Šatní stojany 3 ks (s ramínky) … 100 Kč za 1 ks / akce
 • Flip chart (papíry + tužky) … 200 Kč / akce 
 • Bistro stolky 6 ks … 100 Kč za 1 ks / akce
 • Reprobox MACKIE Thump215XT … 350 Kč / akce

ČASOVÁ SPECIFIKACE

Vozovnu si můžete pronajmout v pracovní den i o víkendu, na jednodenní i několikadenní akci. Vozovna se nachází v obytném objektu, je proto potřeba brát ohled na místní obyvatele a naše sousedy. Reprodukovaná nebo i živá hudba by se měla držet spíš v nižší zvukové hladině. Všechny akce musí končit před 22:00 kvůli nočnímu klidu. Rádi Vám pronajmeme prostor k uspořádání oslavy, ale pro velké večírky doporučujeme spíše jiné typy prostor. 

Do celkového času pronájmu započtěte taky svou vlastní přípravu a balení po akci. Prostor vám bude zpřístupněn jenom po dobu pronájmu, kterou jste specifikovali.

Nedokážete se rozhodnout? Rádi Vám poradíme, který prostor by byl pro Vaši akci nejvhodnější a jak jej pro tuto příležitost upravit. Podle Vašich potřeb Vám připravíme individuální nabídku. Cena pronájmu je ovlivněna také typem akce a objednatele – podporujeme zajímavé programové aktivity a neziskovým organizacím poskytujeme slevy.

Cena pronájmu sálu:

Typ akce1 hodina5–8 hodincelý den
Komerční sektor – firmy, vzdělávací agentury…1440 Kč7200 Kč13000 Kč
Neziskový sektor, zájmová sdružení, školy…960 Kč4800 Kč9000 Kč

Při pronájmu v době trvání státních svátků je celková cena navýšena o 10%. 

Při využití prostor v kapacitě nad 60 osob činí paušální příplatek 1 500 Kč (úhrada náročnějšího úklidu sociálního zařízení, prostorů a zvýšený výdaj za energie) – jedná se zejména o akce soukromé, kde organizátor dopředu počítá s větším počtem osob.

Nejsme plátci DPH.

STORNO PODMÍNKY

Na závazně potvrzenou rezervaci se vztahují storno podmínky ve smluvní výši:

 • Zrušení pronájmu 15 a víc dní před akcí 0%,
 • Zrušení pronájmu 8 až 14 dní před akcí 50%,
 • Zrušení pronájmu 0 až 7 dní před akcí 100% z ceny pronájmu.

Zrušení pronájmu z důvodu zavinění třetí stranou není účtováno. Smluvní podmínky je možné upravit na základě předchozí domluvy s klientem. 

KONTAKT

V případě zájmů nebo dotazů k pronájmu kontaktujte vedoucí KC Vozovna Adrianu Bielkovou na adriana.bielkova@kultura3.cz nebo +420 771 264 953. 

PARKOVÁNÍ

V okolí KC Vozovna jsou bílé parkovací zóny zpoplatněné 40 Kč/hod.

BEZBARIÉROVOST

KC Vozovna sídlí v suterénních prostorách, které jsou z ulice přístupné po betonovém schodišti se zábradlím. V době otevíracích hodin pobočky Městské knihovny, která sídlí v prostoru nad KC Vozovna (v úrovni ulice), lze pro vstup do prostor Vozovny využít i výtahovou plošinu. Mimo tuto dobu, je možné výtah zpřístupnit pouze po předchozí dohodě.

Celý prostor KC Vozovna je pak bezbariérový (široké dveře bez prahů). Toalety jsou standardně uzpůsobeny i pro návštěvníky se sníženou mobilitou.