Pro školy

Hrajeme pro školy a školky. Pořádáme workshopy a výtvarné dílny.

Na každý měsíc kromě prázdnin připravujeme program dopoledních představení a zájmových aktivit, kterých se mohou zúčastnit mateřské školy nebo první, případně druhý stupeň základních škol. Po dohodě je možné akci uspořádat i odpoledne (například pro družiny). U každé akce uvádíme věkovou kategorii.

Vstupenky na představení je nutné objednat  nejpozději 10 dní předem. Za vstupenky se platí v hotovosti vždy až na místě.

Pokud chcete dostávat aktuální informace o programu do mailu, kontaktujte nás na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ ZÁŘÍ–PROSINEC

Úterý 21. 9. 2021

9:00 a 10:30

Entomologious

Komorní loutková inscenace beze slov o broucích, lásce, stáří a smrti. Netřeba hledat konkrétní příběh, je totiž jako stáří samo. Autorské představení studentů DAMU Terezy Havlové a Adama Páníka, kteří si založili vlastní divadelní soubor Musaši ENtertainment Company.

Délka 35 minut, po představení následuje tematická výtvarná dílna

Pro diváky od 5 let

Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

Úterý 19. 10. 2021

10:30

Káťa a Bajaja

Do Vozovny přijíždí brněnský divadelní soubor Aldente, kde se potkávají profesionální herci a děti s Downovým syndromem.

Málokdo ví, že známý básník Vladimír Holan je autorem také jediné básnické sbírky pro děti, kterou napsal o své dceři Kátě, která měla Downův syndrom. Přes těžkou životní situaci je sbírka Bajaja plná poetických příběhů a naděje. Zvídavá Káťa se seznamuje s přírodou, čtyřmi ročními obdobími, s básníky a hlavně s verši.

délka 45 minut, po představení následuje dílna, která pomáhá sblížit se s lidmi s jinakostí

cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 23. 11. 2021

9:00 a 10:30

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Loutková pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký se hraje s dřevěnými totemovými loutkami, které jsou inspirované poetikou výtvarníka Zbyňka Sekala.

Princ Dřevomír se má stát králem. Jenže vládnout sám není jednoduché, a proto se musí oženit. Zamiluje se do princezny Jůvívíjů, ale ta je zakletá zlým černokněžníkem. A tak se princ Dřevomír vydává na Železný zámek zachránit nejen svou nevěstu, ale celé království.

Tvůrčí tým divadla vi.TVOR: Alžběta Vitvarová, René Vitvar, Lukáš Bouzek, Štěpán Lustyk

délka 40 min, po představení následuje rukodělná dílna

pro diváky od 4 let

cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

úterý 21. 12. 2021

9:00 a 10:30

Ovečka Betlémská

Loutková pohádka o vánočním zázraku očima chundelaté ovečky a starého pastýře.

Něžné vánoční představení o očekávání a přípravách, haštěření a lásce. Vyprávění o tom, jak se i ta nejchudší stáj může stát příbytkem krále. Pastýř, Ovečka, zvonkohra, zpěv, Hvězda betlémská, Anděl a… Zázrak. V inscenaci studia Damúza a Justina Svobody za hudby Davida Hlaváče ve scéně Kláry Fonové hrají Pavol Smolárik a Anna Bubníková.

délka 40 minut

pro diváky od 4 let

cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma