Pro školy

Hrajeme pro školy a školky. Pořádáme workshopy a výtvarné dílny.

Na každý měsíc kromě prázdnin připravujeme program dopoledních představení a zájmových aktivit, kterých se mohou zúčastnit mateřské školy nebo první, případně druhý stupeň základních škol. Po dohodě je možné akci uspořádat i odpoledne (například pro družiny). U každé akce uvádíme věkovou kategorii.

Vstupenky na představení a dílny je nutné objednat  nejpozději 10 dní předem. Za vstupenky se platí v hotovosti vždy až na místě.

Pokud chcete dostávat aktuální informace o programu do mailu, kontaktujte nás na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz

Aktuální nabídku si můžete prohlédnout níže nebou stáhnout v PDF verzit zde.

 

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ LEDEN-ČERVEN 2023

úterý 17. 1. 2023
9:00 a 10:30

Pipi dlouhá punčocha

Barevný svět Pipi Dlouhé punčochy je plný dobrodružství, kamarádství, sladkostí a srandiček. Ale pozor, vše není tak jednoduché, jak se může zdát. Bude se Pipi muset přestěhovat z Vily Vilekuly do dětského domova? Dokáže ubránit svůj poklad? A uvidí ještě někdy svého tatínka? To, a ještě více se dozvíte v loutkové pohádce pro děti od 3 let, pro dospělé také.

Hraje Divadlo paní Ptákové

Pro diváky od 3 let, délka představení 45 min
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 21. 2. 2023
9.00 a 10:30

Autorské čtení s knížkou Průzkumník Žárovka

Autorka Andrea Popprová připravila program s touto interaktivní knihou pro děti ve věku 4-8 let. Dětem během programu představí nejen hlavního hrdinu Žárovku, kterého mohou znát i z příběhů v časopise Puntík, ale také jeho kouzelné prosvěcovací obrázky. Seznámí děti i s tím, jak knížka vzniká, ukáže originální rukopis i originální ilustrace. Dobereme se až k tisknutí knížek a z knížky si přečteme první kapitolu. Při čtení používá autorka baterku k prosvícení některých stránek, přičemž vznikají kouzelná překvapení. Na závěr se staršími dětmi vyrobíme prosvěcovací obrázek. S mladšími loutku pro stínové divadlo. 

Pro diváky od 4 do 8 let, délka představení 60 min
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 21. 3. 2023
9.00 a 10:30

Skřítek, který to nevzdal

Zamilovaného skřítka přenáší láska přes hory a doly.
Malý skřítek se vydává do světa, aby našel tu jedinou, paní skřítkovou. A svět je to fantastický. Skřítkožravé květiny, létající žirafa a ryba jménem Ex Machina, které vykukuje z hřbetu kouzelná sprcha. Ta to zachrání. 

Prostý příběh o lásce a odhodlání. A bizarní, kouzelný svět, k tomu pár písní a foukání do růžového paraplete. 

Divadlo 100 opic hraje divadlo na rozhraní činohry, předmětového a loutkového divadla, výtvarných prvků a hudebních forem. 

Pro diváky od 3 let, délka představení 35 min
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 18. 4. 2023
9.00 a 10:30

Ekologická pohádka aneb Země ve mně

Co je to ekologie? A jak správně pečovat o naši planetu? Mimozemšťan G určitě vůbec netuší, jak se má v přírodě chovat. Přiletí si v raketě k nám na planetu Zemi a začne se hezky po svém zabydlovat. Jak tohle dopadne? Kdo zvítězí? Zvířátka, příroda, nebo on? Přijďte se podívat na pohádku souboru Vocaď pocaď, ať nejste podobně zmatení jako G.  

Vocaď Pocaď je skupina lidí, která se pohybuje na profesionální divadelní scéně více než patnáct let, a to jak na poli hereckém, tak i manažerském. Svojí tvorbou se zaměřují na dětské diváky a étosem jejich práce je divadelní výchova již od útlého věku.

Pro diváky od 3 let, délka představení 45 min
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 16. 5. 2023
9.00 a 10:30

Barevné stínování: výtvarná dílna s ilustrátorkou Martu

V průběhu výtvarné dílny budeme experimentovat s barevnými stíny a mícháním na základě barevného modelu RGB. Za pomoci meotaru a různých materiálů budeme spolu vytvářet pohyblivý obraz.  

Martu je slovenská ilustrátorka a výtvarnice. Několik let vedla výtvarné dílny pro děti všech věkových kategorií v kulturním centru Stanica-Záriečie v Žilině. Nyní vyučuje v ateliéru na základní škole Vela v Hloubětíne a věnuje se vlastní výtvarní tvorbě. Vystavovala na festivalu ilustrace Lustr, její ilustrace můžete najít v časopise Slniečko.

dílna v 9:00 vhodná pro děti ve věku 4-5 let
dílna v 10:30 vhodná pro děti ve věku 6-7 let
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 13. 6. 2023
9.00 a 10:30

Řeka

Až půjdeš k řece, zadívej se kolem sebe. Řeka je živel, řeka je mohutná síla, řeka je zdroj vody, řeka je domov tisíce živočichů. Pssst! Když nebudeš hlučet, uvidíš je. Támhle jsou! Rybky, kachny, čolci, užovky, raci, mloci, bobři, žáby. To koukáš co? Jen dávej pozor, ať se nezmáčíš! 

Pro diváky od 2 let, délka představení 30 min
Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma