Pro školy

Hrajeme pro školy a školky. Pořádáme workshopy a výtvarné dílny.

Na každý měsíc kromě prázdnin připravujeme program dopoledních představení a zájmových aktivit, kterých se mohou zúčastnit mateřské školy nebo první, případně druhý stupeň základních škol. Po dohodě je možné akci uspořádat i odpoledne (například pro družiny). U každé akce uvádíme věkovou kategorii.

Vstupenky na představení a dílny je nutné objednat  nejpozději 10 dní předem. Za vstupenky se platí v hotovosti vždy až na místě.

Pokud chcete dostávat aktuální informace o programu do mailu, kontaktujte nás na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ DUBEN–ČERVEN 2022

Úterý 26. 4. 2021

10:00

Divadlo beze slov

Hradecký divadelní soubor představí formou krátkých a vtipných etud svět neslyšících. Cílem je ukázat malým divákům divadelní spolupráci sluchově postižených a slyšících studentů, která rozvíjí pohybovou kulturu.

Soubor pracuje s pohybovými technikami, ale i s individuální jedinečností a charakterem každého herce. Při společné práci má prostor invence všech zúčastněných. Příroda hercům nedopřála slyšet, zato je obdařila velkými schopnostmi. Za předpokladu, že si člověk začne věřit, může řečí svého těla sdělit za dvě minuty víc než jiný i s pomocí slov za dvě hodiny.

pro diváky od 4 let, délka představení 50 minut

po představení následuje krátké povídání o tématu sluchového postižení

Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

Divadlo beze slov

Úterý 24. 5. 2022

10:00

Loutkové představení Hergules neboli Drakošlap

Loutková taškařice volně na motivy hry Matěje Kopeckého Herkules.

Kladenské Divadlo vzhůru nohama je umělecké profesionální uskupení, které již od roku 2001 pracuji ve svých představeních s herci s mentálním znevýhodněním. To znamená, že na divadelních prknech společně vystupují herci s postižením i herci profesionální. Hudebně inscenaci doprovází Jan Čtvrtník.

pro diváky od 4 let, délka představení 35 minut

po představení následuje krátké povídání o tématu mentálního postižení

cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

Drakošlap

úterý 7. 6. 2022

9:00 a 10:30

výtvarná dílna Adrianina židle

Vytváření nízkého reliéfu technikou vrstvení papíru je inspirované tvorbou malířky Adrieny Šimotové. Ta patřila k nejvýznamnějším českým výtvarníkům 20. století a byla jednou z mála umělkyň, které si osvojily techniku perforace papíru. Většinu prací vytvořila tak, že papír propichovala, prořezávala, mačkala, muchlala. V jejích stopách se vydáte za doprovodu lektorky, sochařky a výtvarné umělkyně Tereza Šimková.

pro tvůrce od 4 do 7 let, délka dílny 60 minut

cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

Adrianina židle