Pro školy

Hrajeme pro školy a školky. Pořádáme workshopy a výtvarné dílny.

Na každý měsíc kromě prázdnin připravujeme program dopoledních představení a zájmových aktivit, kterých se mohou zúčastnit mateřské školy nebo první, případně druhý stupeň základních škol. Po dohodě je možné akci uspořádat i odpoledne (například pro družiny). U každé akce uvádíme věkovou kategorii.

Vstupenky na představení a dílny je nutné objednat  nejpozději 10 dní předem. Za vstupenky se platí v hotovosti vždy až na místě.

Pokud chcete dostávat aktuální informace o programu do mailu, kontaktujte nás na kristyna.kalivodova@zatrojku.cz

 

NABÍDKA PŘEDSTAVENÍ LISTOPAD–PROSINEC 2022

úterý 29. 11. 2022

9:00 a 10:30

Za dveřmi

Dobrodružná loutková pohádka s papírovými loutkami o Jáchymovi, zvědavé Emě a jedněch zavřených dveřích.

Uprostřed velkého města stojí velký dům, ve kterém žije mnoho různých lidí a zvířat. Někdy je v něm úplné ticho, jindy zase pořádný rozruch. Ticho tu bývá jen ve třetím, úplně posledním patře. Jáchym žije v prvním patře s maminkou
a tatínkem. Má to tu moc rád, jen o prázdninách všichni kamarádi odjíždí pryč a Jáchym se potlouká kolem domu sám, protože tatínek i maminka jsou každý den v práci.

Naštěstí se objeví Ema, která přijíždí na návštěvu za tetičkou do bytu číslo dva hned v přízemí. Ema miluje tajemství a záhady a ty na sebe opravdu dlouho nenechají čekat. Jen co se Ema s Jáchymem seznámí, otevírá se před nimi záhada, ve které hraje hlavní roli nerudný stařík a věčně zamčené dveře. Přesto, že se Jáchym trochu zdráhá, nedá se nic dělat, této záhadě děti prostě musí přijít na kloub.

FRAS patří mezi mladé, ale již volně se etablující uskupení talentovaných umělců a umělkyň. Jádro tvoří trojice Johana Bártová, Jakub Šulík a Matěj Šumbera. Jedná se o absolventy bakalářského programu KALD DAMU pod vedením Lukáše Jiřičky, Roberta Smolíka, Tomáše Procházky a Branislava Mazúcha.

Pro diváky od 5 let, délka představení 40 min

Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma

 

úterý 20. 12. 2022

9.00 a 10:30

O tom, co se možná stalo…

Čtyři pohádkové příběhy z času vánočního

Jak byl osel důležitý, Jak se Honza naučil troubit, Jak se tři králové vydali na dalekou cestu, Jak pastýři vybírali nejlepšího beránka. Tato čtveřice příběhů (které se možná staly) přivádí na jeviště tradiční betlémské postavy. Představení uzavírá příběh pátý o tom, co se vskutku stalo. Jarmila Enochová původní divadelní realizaci pro Naivní divadlo Liberec (výprava Pavel Kalfus) vydala také knižně a hraje ho ve svém divadle Rolnička. Je absolventkou Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU a absolvovala také SpgŠ – učitelství MŠ, Kurz teatroterapie při Katedře speciální pedagogiky UPO.

Pro diváky od 2 let, délka představení 45 min

Cena pro školy 60 Kč/dítě, doprovod zdarma