Sousedská snídaně

Sobota | 24.02.2024 | 10:00
Vstup zdarma

[CZ] Uvař, upeč, poděl se! Nabídněte, co máte rádi a ochutnejte, co neznáte. Poznejte nové lidi a nahlédněte do svých kuchyní. Co si navaříme, to si také sníme, takže dobroty s sebou!

První letošní snídaně je tady a tentokrát si už vystačíme „jen“ se sousedskou bez konkrétního tématu, zato stejně parádní jako vždy předtím. Můžete si prodloužit masopustní náladu a inspirovat se pokrmy, jimiž se posilňujeme před začátkem jarního půstu. Těšíme se nejen na vaše lívance, ale i přesahy do všech kuchyní a jedlé zajímavosti všech druhů.

Vedle sdílení jídla a radosti si tentokrát můžete užít hned dvě dílny. Zkuste si výrobu textilních šperků nebo se stavte na výtvarnou dílnu s umělcem Radimem Strakou, který je autorem aktuální výstavy ve Vozovně.

→ Tip na závěr: Pokud dorazíte s dětmi, můžete se ze snídaně volně přesunout na čajový dýchánek. Od 15 hodin hrajeme pohádku Čajový kýchánek aneb rozverné příběhy u kufru.

→ vstup zdarma → příspěvek na vyrábění šperků 30–120 Kč → 180 min

 

[EN] Cook it, bake it, share it! Bring what you like and try what you don‘t know. Meet your neighbours and get a peek into their kitchens. What we cook, we eat, so bring some goodies!

The first breakfast together of the year is coming up and this time we will make do with „just“ a community breakfast without a specific theme, but as awesome as always. You can stretch your carnival mood and get inspired by the dishes we fortify ourselves with before the start of spring fasting. We look forward not only to your pancakes, but also to overlaps into all cuisines and edible curiosities of all kinds.

Apart from sharing food and joy, this time you can enjoy two different workshops. Try your hand at making textile jewelry or drop by for an art workshop with artist Radim Straka, who is the author of the current exhibition in Vozovna.

→ free entry → contribution to jewelry making 30-120 CZK → 180 min