Zažít Vozovnu jinak

Sobota | 16.09.2023 | 10:00
Vstup zdarma

V sobotu 16. září proběhne další ročník celorepublikového festivalu Zažít město jinak, který mění ulice na pódia, tančírny či restaurace. 

Do celodenního programu se toho vejde opravdu hodně a těšit se můžete na koncert, blešák hraček, autorské čtení účastníků kurzu tvůrčího psaní nebo kreativní aktivity pro děti. V rámci slavnosti proběhne také další otevřená snídaně, tentokrát arabská. Přijďte si vyzkoušet přípravu shawarmy nebo se nechte ozdobit hennou.

10:00 – 13:00 Otevřená sousedská snídaně
~ Uvař, upeč, poděl se! V rámci slavnosti proběhne čtvrtá otevřená snídaně, tentokrát arabská. Přijďte si vyzkoušet přípravu shawarmy nebo se nechte ozdobit hennou.
12:00 – 19:00 Půjč si knížku o víkendu
~ Městská knihovna Vozovna bude mít výjimečně otevřeno po celé odpoledne. Přijďte si zalistovat anebo rovnou půjčit knížku po cestě do KC Vozovna.
14:00 – 17:00 DDM Ulita a Klub Beztíže
~ DDM Ulita a nízkoprahový klub Beztíže představí svoje služby a nabídne edukativní a zábavné aktivity pro mladé i nejmenší lidi
14:00 – 17:00 Sousedský blešák
~ Máte doma spoustu oblečení, hraček nebo třeba domácích potřeb a nevíte, co s nimi? Chcete je vyměnit za nové kousky nebo prostě poslat dál? Doneste je na sousedský blešák a dejte svým věcem šanci udělat radost někomu dalšímu. K prodeji za symbolickou cenu nebo za výměnu se přihlašte na info@kcvozovna.cz.
14:00 – 17:00 Makramé workshop
~ Doražte do průtokové dílny makramé. Klára vás naučí vázat touto technikou a vy si odnesete svůj originální výrobek. Příspěvek 100 Kč na materiál. Vstupenky k zakoupení přes Goout zde.
14:30 – 16:00 Výtvarná dílna sv. Ludmily s farností sv. Vojtěcha
~ Výtvarná dílna pro děti s výrobou knížecí koruny pro sv. Ludmilu
17:30 – 19:00 Autorské čtení účastníků kurzu tvůrčího psaní
~ Přijďte si poslechnout literární prvotiny účastníků kurzu pod vedením spisovatelky Ivany Myškové. Série krátkých povídek čeká na své první diváky!
19:30 – 20:30 Anna Beckerová a Matěj Čapek ~ koncert
~ Hradecká písničkářka, jejíž doménou je více či méně depresivní indie folk. Procítěný a osobitý pěvecký projev doplňuje jemnými kytarovými doprovody a spolu s violoncellovými melodiemi v podání Matěje Čapka tak dává vzniknout niterné hřejivé melancholii, která se dostane pod kůži. 

Akce se bude konat ve venkovních i vnějších prostorách KC Vozovna.  

VSTUP ZDARMA