Literáti z naší čtvrti: Velmi prozaický večer

Pátek | 22.01.2021 | 22:08

Tereza Semotamová je rodačka z Boskovic. Absolvovala scénáristiku a dramaturgii na Divadelní fakultě JAMU a germanistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V roce 2013 obhájila na JAMU doktorskou práci zaměřenou na německé rozhlasové hry 50. let 20. století.

Překládá z německého jazyka – mimo jiné současné německy píšící spisovatele jako Marcuse Brauna, Sudabeh Mohafez, Sibylle Berg či Michaela Stavariče. Věnuje se publicistice a je autorkou literárních pořadů a rozhlasových her (Vítej mezi námi, Zadejte cíl, A léta běží …), které byly realizovány Českým rozhlasem. Je podepsaná pod scénářem k audiodramatu Rozeznění – Lidice 2012. V roce 2016 jí vyšla kniha Počong aneb O pinoživosti lidské existence, kterou napsala s životním souputníkem Jakubem Vítkem. A chystá další prózu Ve skříni.

Ivana Myšková je rodačka z Roudnice nad Labem. Vystudovala tvůrčí psaní a mediální komunikaci na Literární akademii v Praze. V letech 2007 – 20013 působila na stanici Vltava ČRO 3, kde přispívala do pořadu Mozaika a vytvářela i delší literární komponované pořady. V letech 2015 – 2016 pracovala pro projekt Praha město literatury. V současnosti spolupracuje s časopisem Hobulet, je sběračkou Paměti národa a dramaturgyní projektu Literáti z naší čtvrti. Debutovala rozhlasovou hrou Odpoledne s liliputem (2017, režie Natália Deáková). Povídky a texty různých žánrů publikovala v časopisech Tvar, Host, Revolver Revue a dalších. V roce 2012 vydala novelu Nícení (Fra), za niž byla nominována na ceny Česká kniha a Cena Josefa Škvoreckého. V květnu 2017 ji v nakladatelství Host vyšla povídková sbírka Bílá zvířata jsou velmi často hluchá. Chystá delší prózu Otálení.

 

Vstupenky